Spotkanie SV Darmstadt 98 kontra Borussia Dortmund dnia 2024-01-13 17:30: wynik końcowy 0-3

W miniony weekend odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami SV Darmstadt 98 i Borussia Dortmund. Spotkanie, które miało miejsce w Merck-Stadion am Böllenfalltor, zakończyło się zwycięstwem Borussii Dortmund 3-0. Wynik na przerwę był korzystny dla gości, którzy prowadzili 1-0. Mecz ten odbył się w ramach 17. kolejki niemieckiej Bundesligi, a jego data i godzina to 13 stycznia 2024 roku o godzinie 17:30.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy SV Darmstadt 98 a Borussia Dortmund

Dnia 13 stycznia 2024 roku na stadionie Merck-Stadion am Böllenfalltor odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy SV Darmstadt 98 a Borussia Dortmund. Gospodarze nie zdołali sprostać przeciwnikowi, ulegając gościom z wynikiem 0-3.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 17:30. Sędzią głównym był Deniz Aytekin z Niemiec. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoje zespoły, tworząc niesamowitą aurę na trybunach.

Pierwsza bramka pada już w 24 minucie, kiedy to J. Brandt strzela gola na 0-1 dla Borussii Dortmund, z asystą J. Bynoe-Gittens. Mimo starań gospodarzy, wynik do przerwy pozostaje niezmieniony.

Druga połowa spotkania przynosi kolejne emocje. W 77 minucie M. Reus podnosi prowadzenie dla Borussii, strzelając drugiego gola, z asystą J. Sancho. Na 15 minut przed zakończeniem spotkania, Y. Moukoko ustala wynik meczu na 0-3, z asystą M. Sabitzera.

Mecz obfitował również w kartki. Matej Maglica z SV Darmstadt 98 otrzymuje żółtą kartkę w 51 minucie. Natomiast zespół Borussii Dortmund również nie uniknął kar, gdyż Jamie Bynoe-Gittens otrzymuje żółtą kartkę już w 3 minucie, a Ian Maatsen i Giovanni Reyna dołączają do niego odpowiednio w 31 i 90 minucie.

Następne mecze dla SV Darmstadt 98 to starcia z Eintracht Frankfurt, Union Berlin oraz Bayer Leverkusen. Z kolei Borussia Dortmund zmierzy się z 1.FC Köln, Vfl Bochum oraz FC Heidenheim.