Mecz między FSV Mainz 05 oraz SV Darmstadt 98 dnia 2024-04-06 13:30: wynik 4-0

W ostatnim meczu 28. kolejki Bundesligi FSV Mainz 05 podejmowało u siebie SV Darmstadt 98 w MEWA ARENA. Gospodarze pewnie pokonali rywali 4-0, osiągając ten wynik po prowadzeniu 1-0 na przerwę. Spotkanie to odbyło się 2 dni temu o godzinie 13:30, czyli 6 kwietnia 2024 roku.

Relacja z Meczu: FSV Mainz 05 - SV Darmstadt 98

Dziś na pięknej MEWA ARENA odbył się mecz pomiędzy drużynami FSV Mainz 05 a SV Darmstadt 98 w ramach 28. kolejki Bundesligi. Sędzią głównym spotkania był Daniel Schlager z Niemiec. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice obu drużyn nie zawiedli, dopingując swoich ulubieńców przez całe 90 minut.

Pierwsza połowa rozpoczęła się o godzinie 13:30, a już w 32. minucie gola strzelił A. Hanche-Olsen dla gospodarzy, ustalając wynik na 1-0 dla FSV Mainz 05 do przerwy. Goście próbowali odrobić straty, ale defensywa gospodarzy była niezłomna.

Po przerwie, FSV Mainz 05 podkręciło tempo i zdobyło kolejne bramki. W 60. minucie B. Gruda podwyższył prowadzenie na 2-0 po asyście J. Burkardta. Niesamowitą formę pokazał Lee Jae-Sung, który w 80. minucie zdobył bramkę po zagraniu S. Widmera, a następnie w 84. minucie dołożył czwartego gola dla swojej drużyny, z asystą T. Kraußa.

Gra była zacięta, co potwierdzają żółte kartki, których nie brakowało. W drużynie gospodarzy kartki obejrzały Dominik Kohr oraz Brajan Gruda, natomiast po stronie gości żółte kartki otrzymali Alexander Brunst, Thomas Isherwood i Tim Skarke.

Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 4-0 na korzyść FSV Mainz 05. Po tym spotkaniu zarówno gospodarze, jak i goście mają trudne starcia przed sobą. FSV Mainz 05 zmierzy się z 1899 Hoffenheim, SC Freiburg oraz 1.FC Köln, natomiast SV Darmstadt 98 czekają mecze z SC Freiburg, 1.FC Köln oraz FC Heidenheim.