Dnia 2023-12-01 19:30 na stadionie Merck-Stadion am Böllenfalltor odbyło się spotkanie między SV Darmstadt 98 i FC Koln: końcowy wynik 0-1

Wczoraj wieczorem odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej w ramach 13. kolejki Bundesligi pomiędzy drużynami SV Darmstadt 98 oraz FC Koln. Mecz rozegrany na Merck-Stadion am Böllenfalltor zakończył się zwycięstwem FC Koln 1-0, po bramce strzelonej w drugiej połowie.

Mecz pomiędzy SV Darmstadt 98 a FC Koln

W dniu 1 grudnia 2023 roku o godzinie 19:30 na stadionie Merck-Stadion am Böllenfalltor odbyło się starcie pomiędzy drużyną gospodarzy, SV Darmstadt 98 a gośćmi, FC Koln. Był to mecz 13. kolejki Bundesligi.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Koln 1-0, a wynik do przerwy wynosił 0-0.

Sędzią głównym tego starcia był Patrick Ittrich.

Sprawozdanie z meczu

Wczesne minuty spotkania były pełne napięcia, a atmosfera na stadionie Merck-Stadion am Böllenfalltor była gorąca jak magma. Zarówno gospodarze, jak i goście walczyli o każdy metr boiska, starając się narzucić swoje warunki gry.

Pierwsza sytuacja groźna pod bramką SV Darmstadt 98 miała miejsce w 18. minucie, kiedy to Florian Kainz otrzymał żółtą kartkę za faul. Chwilę później Timo Hübers również został ukarany żółtą kartką, co tylko podkręciło atmosferę na boisku.

W drugiej połowie, w 60. minucie, to jednak goście objęli prowadzenie. Davie Selke zdobył bramkę, dając FC Koln zasłużone prowadzenie 1-0. Zawodnicy SV Darmstadt 98 starali się odrobić straty, jednak skuteczna obrona gości uniemożliwiła im zdobycie bramki w tej części spotkania.

Sytuacja na boisku ponownie się zagęściła w 64. minucie, kiedy to Aaron Seydel otrzymał żółtą kartkę, co tylko jeszcze bardziej podkręciło tempo gry. Na 68. minucie przypada żółta kartka dla Timo Hübersa, a trzy minuty później Davie Selke również widział się ukarany kartką.

W końcówce spotkania obie drużyny starały się utrzymać wynik, co doprowadziło do nerwowych sytuacji. Niestety, żadna z nich nie była w stanie zmienić wyniku meczu, który zakończył się zwycięstwem FC Koln 1-0.

SV Darmstadt 98 czeka teraz seria trudnych spotkań z FC Heidenheim, VfL Wolfsburg oraz 1899 Hoffenheim, podczas gdy FC Koln zmierzy się z FSV Mainz 05, SC Freiburg oraz Bournemouth.