SV Darmstadt 98 - FC Augsburg, wynik meczu: 0-6

W minioną środę na Merck-Stadion am Böllenfalltor odbyło się starcie pomiędzy SV Darmstadt 98 a FC Augsburg, które przyniosło spektakularny wynik 0-6 na korzyść gości. Już pierwsza połowa była pełna emocji, zakończyła się wynikiem 0-5 na rzecz drużyny z Augsburga. Mecz ten, rozegrany 2 marca o godzinie 14:30 w ramach 24. kolejki Bundesligi, zapisał się jako jedno z najbardziej jednostronnych starć tego sezonu.

Sędzia Główny: Felix Zwayer

Witajcie na relacji z niezwykle emocjonującego starcia pomiędzy SV Darmstadt 98 a FC Augsburg na uroczym stadionie Merck am Böllenfalltor. Atmosfera na trybunach była gęsta od oczekiwań kibiców, którzy liczyli na zacięty pojedynek obu drużyn.

Rozpoczęcie meczu było prawdziwym szokiem dla gospodarzy, gdy już w 2. minucie P. Tietz zdobył pierwszego gola, dając prowadzenie gościom. FC Augsburg kontynuowało swoją ofensywną grę, a F. Jensen podwyższył wynik na 0-2 po 12 minutach.

Gospodarze mieli ogromne trudności z powstrzymaniem atakującej siły FC Augsburg, co doprowadziło do bramek E. Demirovića w 20. i 29. minucie, oraz R. Vargasa w 25. minucie, ustalając wynik na 0-5 jeszcze przed przerwą.

Po przerwie SV Darmstadt 98 próbowało odrabiać straty, lecz to FC Augsburg nadal dominowało na boisku. P. Tietz zapewnił sobie drugiego gola w 84. minucie, ustalając ostateczny wynik meczu na 0-6 na korzyść gości.

Spotkanie nie obyło się bez emocji i kartek. Jannik Müller oraz Emir Karić z SV Darmstadt 98 otrzymali żółte kartki, podczas gdy zawodnicy FC Augsburg uniknęli kar dyscyplinarnych.

Wynik ten stanowi bolesną lekcję dla gospodarzy, którzy muszą teraz szybko podnieść się po tak dotkliwej porażce. Następne mecze zapowiadają się równie trudne, z RB Leipzig, Bayern Munich i Vfl Bochum czekającymi na SV Darmstadt 98.

FC Augsburg natomiast może cieszyć się z pewnego zwycięstwa i skoncentrować się na kolejnych wyzwaniach. Ich najbliżsi rywale to FC Heidenheim, VfL Wolfsburg i 1.FC Köln, a forma wyśmienita, jaką zaprezentowali dziś na boisku, daje im solidne podstawy do optymizmu.