Mecz SV Darmstadt 98 - 1.FC Köln zakończony wynikiem 0-1

W meczu 13. kolejki Bundesligi drużyna SV Darmstadt 98 podejmowała 1.FC Köln w Merck-Stadion am Böllenfalltor. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1-0, pomimo że na przerwę obie drużyny schodziły z remisem 0-0.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy SV Darmstadt 98 a 1.FC Köln

Spotkanie pomiędzy SV Darmstadt 98 a 1.FC Köln odbyło się w ramach 13. kolejki Bundesligi na stadionie Merck-Stadion am Böllenfalltor. Mecz rozpoczął się o godzinie 19:30. Sędzią głównym spotkania był P. Ittrich.

Początek meczu przyniósł wiele emocji, obie drużyny starały się przejąć inicjatywę, jednak żadna z nich nie potrafiła tego wykorzystać, co pozwoliło utrzymać wynik bezbramkowy do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się zdecydowanie bardziej dynamicznie. Po kilku groźnych sytuacjach, to drużyna gości wyszła na prowadzenie. W 60. minucie Davie Selke strzelił bramkę dla 1.FC Köln, ustalając wynik na 0-1. Pomoc przy trafieniu miał zawodnik z asystą, którego nazwisko nie zostało podane.

W dalszej części drugiej połowy obie drużyny starały się odwrócić losy spotkania. Gra toczyła się bardziej otwarcie, co przyniosło kilka niebezpiecznych akcji, jednak żadna z drużyn nie zdołała zmienić wyniku, który utrzymał się do końcowego gwizdka.

W trakcie meczu sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn. W barwach gospodarzy kartonik otrzymał Aaron Seydel, zaś w drużynie gości Florian Kainz, Timo Hübers oraz strzelec bramki Davie Selke.

Mimo starań żadna z drużyn nie zdołała zdobyć kolejnego gola, co ustaliło końcowy wynik meczu na 0-1 na korzyść 1.FC Köln.

W następnych meczach SV Darmstadt 98 zmierzy się z Union Berlin, Bayer Leverkusen oraz Borussia Monchengladbach. Natomiast dla 1.FC Köln kolejne spotkania to starcia z VfL Wolfsburg, Eintracht Frankfurt oraz 1899 Hoffenheim.