Mecz między Bayern Munich oraz SV Darmstadt 98 dnia 2023-10-28 13:30 - 8-0

W sobotne popołudnie, 28 października 2023 roku, na murawie Allianz Arena w Monachium, piłkarska ekipa Bayernu Munich zaserwowała prawdziwy spektakl, ogromnie zaskakując drużynę SV Darmstadt 98. Mimo iż pierwsza połowa spotkania, które odbyło się w ramach 9. kolejki Bundesligi, zakończyła się bezbramkowym remisem, druga część meczu przyniosła zupełnie inny obraz gry. Bawarczycy pokazali swoją niewiarygodną przewagę, zdobywając aż osiem goli i nie pozwalając rywalom na żadne trafienie. To starcie, prowadzone przez niemieckiego sędziego Martina Petersena, z pewnością pójdzie do historii Bundesligi jako jedno z najbardziej niespodziewanych zwrotów akcji drugiej połowy.

Profesjonalna Relacja

Niezapomniany mecz odbył się na Allianz Arena, gdzie Bayern Munich dosłownie zmiótł SV Darmstadt 98 z boiska wynikiem 8-0. Wszystko to mimo trudnego początku, kiedy to Bayern został zmuszony do gry w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Joshua Kimmicha już w 4. minucie. Darmstadt nie wykorzystało jednak przewagi i również straciło dwóch zawodników w pierwszej połowie.

Przełom nastąpił dopiero w drugiej połowie, kiedy to Harry Kane otworzył strzelaninę dla Bayernu w 51. minucie. Bramka ta była jak otwarcie zapór, a kolejne gole padały jak z deszczu. Leroy Sané, Jamal Musiala i Thomas Müller przyłączyli się do brytyjskiego napastnika, raz za razem zaskakując bramkarza Darmstadtu. Szczególnie cieszy się forma Kane'a, który strzelił hat-tricka, a także podał do jednej z bramek.

Każda akcja Bayernu była jak cios, a Darmstadt nie mogło znaleźć odpowiedzi. W końcu, to był Bayern, mimo braku jednego zawodnika na boisku, który zdominował grę, pokazując swoją mistrzowską klasę.

Podsumowanie

Mimo początkowych przeciwności, Bayern pokazał, dlaczego jest jednym z czołowych zespołów w Bundeslidze. Drużyna SV Darmstadt 98, mimo ambitnej walki, nie była w stanie sprostać potęgą gospodarzy. Następne mecze obiecują być równie emocjonujące. Czy Bayern utrzyma formę przeciwko FC Saarbrücken, Borussia Dortmund i Galatasaray? A jak poradzi sobie Darmstadt przeciwko VfL BOCHUM, FSV Mainz 05, SC Freiburg? Tego dowiemy się już niebawem. Do zobaczenia na kolejnych meczach!